Fiestas del Apóstol 2017





VIERNES 14

22:30 h Pregón desde los balcones del Pazo de Raxoi a cargo de Uxía Senlle en la Praza do Obradoiro.
20:30 h Xan Campos ESD (jazz-rock)
Praza de Feixóo
Venres 14
23:00 h TERRA DA FRATERNIDADE
Raigaña + Mercedes Peón (Galicia)
Warsaw Village Band (Polonia)
Praza da Quintana
Venres 14
Venres 14

SÁBADO 15

13:30 h Sesión vermú
Andrea and the Black Cats (blues/funk/soul)
Praza de Cervantes
14:00 h Sesión vermú
Gruvzilla (funk/jazz) + DJs
Tras San Fiz de Solovio
Hasta las 22:00 h pulpería
Venres 14
22:00 h TERRA DA FRATERNIDADE
Habelas Hainas (Galicia)
Selma Uamusse (Mozambique)
Praza da Quintana
Sábado 15
Sábado 15

DOMINGO 16

13:00 h Banda Municipal de Música Casiano Mouriño Maquieira, director
Alameda de Lavacolla
Venres 14
13:30 h Sesión vermú
Sabela King & The Heartbreakers (blues/funk/soul)
Praza de Cervantes
22:00 h TERRA DA FRATERNIDADE
Adrián Costa & The Criers (Galicia)
Pat Thomas & Kwashibu Area Band (Ghana)
Praza da Quintana
Sábado 15
Sábado 15

LUNES 17

ARTELLANDO NOS BARRIOS
19:00 h "Momentos de asombro" - Martín Caminha
CSC Villestro
19:00 h "A Galiña azul" - Fran Rei
Praza do Matadoiro
20:30 h Monkillos
Praza de Feixóo
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h "Spazi...o" - Dikohotomía (circo contemporáneo)
Praza do Obradoiro
22:00 h TERRA DA FRATERNIDADE
The Lákazans (Galicia)
Girma Beyene & Akale Webé (Etiopía/Francia)
Praza da Quintana
LUNS 17
LUNS 17

MARTES 18

ARTELLANDO NOS BARRIOS
19:00 h "Estamos no verán" - Xoán Curiel
CSC Vite
19:00 h "Cocorocó" - Raquel Queizás
Praza das Fontiñas, Área Central
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h Roberto Oliveria (percusión, electrónica y arte visual sincronizado)
Praza de San Fiz de Solovio
CINE AL AIRE LIBRE
22:00 h El club de los poetas muertos, Peter Weir
Parque de Bonaval (zona cementerio)
Martes 18
22:00 h TERRA DA FRATERNIDADE
Bixiga 70 (Brasil)
García Mc (Galicia)
Praza da Quintana
LUNS 17
22:30 h Circompostela 2017 - Gala del circo compostelán
Presentadores: Pablo Reboleiro y Aitor Garuz.
Artistas invitados: SincroNacidas (clown), Vueltos de Rosca (man a man), número de aéreos - Yesi Balbás (Torrelavega), Trasno, número de Break In Clan u otro explosivo de circo, número de mimo o malabares ...y más sorpresas
Parque de Belvís
MARTES 18

MIÉRCOLES 19

18:00 h Do fondo do peto (música tradicional)
Vía Sacra
18:00-20:00 h Mes de la Cultura Urbana
Talleres de DJ y Parkour
Praza Roxa
Mércores 19
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19:00 h "O vendedor de fume’" - Teatro de los Ghazafelhos
Praza Roxa
19:00 h "Lila Star" - Pista Catro Produtora de Soños
LSC Lavacolla
19:00 h "Baobab" (sesión de cuentos)
CSC A Trisca
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h ‘Projecto Branta’ (música-perfomance) - Vania Couto (Portugal)
Arcos de Bonaval
TERRAZEANDO, CICLO DE CONCERTOS AL FRESCO
21:00 h Como vivir en el campo
Terraza del Hotel Costa Vella
Mércores 19
23:00 h ‘Ultranoite no país dos ananos’ - Grupo Chévere
Praza da Quintana (retirada de invitaciones para las sillas)
ARTELLANDO NA NOITE
23:00 h Celina da Piedade
Praza do Toural

JUEVES 20

Romaría Cativa
12:00 h
Apertura Romaría Cativa
Espacio de juego libre Xogos Xandobela Mural plástico Babaluva
12:30 h
‘Contos para coidar a terra’ Anxo Moure
‘O gaiteiro bucólico’ Simon Pinhón
‘Véu por aquí marchou por alá’, Percubebés
13:30 h
Concierto ‘Fantasía coas palabras’ Mari Faltri y Jorge Juncal
17:30 h
‘Contos para coidar a terra’ Anxo Moure
‘O gaiteiro bucólico’ Simon Pinhón
‘Véu por aqui marchou por Alá’, Percubebés
18:30 h
Concierto 'Té, chocolate, café' de Golfiños
19:30 h
Concierto Sons Miúdos
Parque Eugenio Granel (Restollal)
Baile Assalto - Talleres de iniciación al baile con música en vivo

12:30 h Bailes mandados, con Mercedes Prieto y Sergio Cobos
19:00 h Baile gallego, con Seráns de Compostela
21:00 h Taller exprés de Os Cempés
22:00 h Concierto "Baile 100%", Os Cempés
Praza do Toural
MARTES 18
20:00 h 'Grandes zarzuelas'
Banda Municipal de Música Casiano Mouriño Maquieira, director
Praza das Praterías
18:00 h Tiberevi (música tradicional)
Vía Sacra
Venres 14
20:30 h Dos balazos sonaron - Pardo & King (boleros)
Praza de Feixóo
Venres 14
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h Cinta adhesiva (poesía, música y performance)
Praza de Salvador Parga
21:00 h Real Filharmonía de Galicia con Uxía
Praza da Quintana (retirada de invitaciones para las sillas)
Venres 14
Venres 14

VIERNES 21

ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
12:00-21:00 h (cada 30 minutos)
Emisiones sonoras desde los parques (perfomance sonora)
Berio Molina/Bucorde
Parque de San Domingos de Bonaval y Alameda
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19:00 h Xogos Papurribio - Juegos tradicionales
CSC del Castiñeiriño

19:00 h ‘Cerebro, artes, acción’ -Torre de Babel (artes escéncias)
CSC Santa Marta
22:00 h ÓPERA Á FRESCA
"Il Trovatore" de Verdi - Orquesta Sinfónica y Coro de Gran Teatre del Liceu (Proyección simultánea en varias ciudades y en TVE)
Praza da Quintana (retirada de invitaciones para las sillas)
Venres 21
ARTELLANDO NA NOITE
23:00 h Cosmotrópicos
Praza do Toural

SÁBADO 22

VI CERTAME FOLC
10:00 h Feria de Artesanía y Diseño
11:00-15:00 h Talleres y actividades participativas para niños y niñas.
Actuación de Trío Refugallo y Peter Punk
18:00 h ‘Hakuna Matata’, Troula Animación
19:00 h Taller de baile tradicional irlandês con Dominic Graham School of Irish Dance
20:30 h Ghaveta y Lagharteiras
21:45 h Dominic Graham School of Irish Dance
22:45 h Milladoiro en concierto
Praza da Quintana
Sábado 22
12:00-20:00 h Compostela DUB
II Encuentro de las Culturas Jamaicana, Gallega y Africana
Parque de Belvís
Sábado 22
Sesión vermú
13:30 h Noe Black & The Bang Band (rock)
Praza de Cervantes
14:00 h Filo (jazz) + DJs
Hasta las 22:00 h pulpería
Tras San Fiz de Solovio
Venres 14
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19:00 h 'Estrafalaria' - Xarope Tulú
CSC de Aríns
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h 'O asombro' - Fantoches Baj (artes escénicas)
Xardín Botánico de Fonseca
TERRITORIO DAS MULLERES
21:00 h De Vacas + María Gadú
Praza 8 de marzo
Sábado 22
Sábado 29
22:30 h ORQUESTA EN LA ALAMEDA
Marimba
Alameda
ARTELLANDO NA NOITE
23:00 h Questioni Meridionali Folk
Praza do Toural

DOMINGO 23

Fiesta del Escalo en Chaián
Romería XLIII Concurso de ciprínidos
12:30 h Banda de Música de la Sociedad Recreativa San Xoán de Calo
Moncho López Couso, director
Praza das Praterías
Sesión vermú
13:30 h Presumido
Praza de Cervantes
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21:00 h ‘Cerebro, artes, acción’ - Torre de Babel (artes escénicas)
Parque de Bonaval (detrás do CGAC)
21:30 h Xornada de Folclore
Brincadeira + Cantigas e Agarimos + Colexiata do Sar + Ultreia
Praza da Quintana
Domingo 23
Domingo 23
ARTELLANDO NA NOITE
23:00 h La Shica
Praza do Toural

LUNES 24

Encuentro de Gigantes y Cabezudos
12:00 h Praza da Quintana
12:30 h Praza do Toural
Luns 24
22:00 h Concierto The Chevelles + The Gift
Praza da Quintana
Domingo 23
23:30 h Espectáculo Nocturno y Fuegos del Apóstol
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
Praza do Obradoiro
Luns 24
Luns 24
0:00 h ORQUESTA EN LA ALAMEDA
Suavecito
Alameda
0:00 h Concierto de Dayna Kurtz & Rober Machi, presentando el disco Rise & fall
Praza do Toural

MARTES 25

10:00 h Procesión y Ofrenda al Apóstol
Catedral
11:00-21:00 h Romería de los libros
Organiza: Compostela Literaria
Praza de Mazarelos
12:30 h Charanga de Cabezudos
Rúas de Compostela
20:00 h II Memorial Antonio Bermúdez
S.D. Compostela - C.D. Lugo
Estadio de San Lázaro
22:00 h Concierto Comando Katana + Bifannah + Jay + Bala + Novedades Carminha
Praza da Quintana
Luns 24
22:30-23:30 h Repetición del Espectáculo Nocturno del Apóstol 2017
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
Praza do Obradoiro
22:30 h ORQUESTA EN LA ALAMEDA
Aché
Alameda
COMPOSTELA É! MÚSICA
23:00 h Orquesta Juvenil de Estudio
Escuela de Música - José Nine, director
Praza do Toural
Martes 25

MIÉRCOLES 26

13:00 h Día de Padrón en Santiago
Concierto Banda de Padrón + Banda Municipal de Santiago de Compostela
Praza do Obradoiro
Jam Martiño Pinario
18:00 h Charla ‘Músicos ao vivo’. Sección Compostela
19:00 h Concierto de The Fabulous Resaca Brothers
20:00 h Espacio cativo: A música das nosas fontes / Espazo estudio: Aulas abiertas
20:30 h Concierto de Bakin’ Blues Band
21:30 h Jam Session
Evento apoyado por la Asociación de Músicos ao Vivo - Sección Compostela
Praza de San Martiño Pinario
Mércores 26
18:00-20:00 h Mes de la Cultura Urbana
Talleres de Beatbox y Break
Paseo central da Alameda
Mércores 26
18:00 h Do fondo do peto (música tradicional)
Vía Sacra
18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
CINE AL AIRE LIBRE
22:00 h Boyhood, Richard Linklater
Parque de Belvís
Mércores 26
22:30-23:30 h Repetición del Espectáculo Nocturno del Apóstol 2017
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
Praza do Obradoiro
22:30 h Concierto Dorian + Cala Vento
Praza da Quintana
Mércores 26
Sábado 29
COMPOSTELA É! MÚSICA
23:00 h Falúa (músicas del mundo)
Praza do Toural
Mércores 23

JUEVES 27

18:00 h Tarde de Hip Hop Alto Asalto + High Paw + Wöyza + Nathy Peluso + Freenetiks + Hard Gz
Parque Fermín Bouza Brey (Vite)
18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
TERRAZEANDO, CICLO DE CONCERTOS AO FRESCO
20:00 h Montelouro + The Wheels
Organiza: Desconcierto Cultural
Xardíns do Pazo de Amarante
Xoves 27
20:00 h Emilio Rúa y la Banda Municipal de Música Casiano Mouriño Maquieira, director
Praza das Praterías
20:30 h XXXIX Torneo de Llave Fiestas del Apóstol
Alameda
Domingo 23
22:30 h Concierto Irving Arthur & The Black Voices of América e Hot Swing Revue (gospel/soul)
Praza da Quitana (retirada de invitaciones para las sillas)
COMPOSTELA É! MÚSICA
23:00 h Xosé Constenla y Os Desbandados
Praza do Toural
Xoves 27

VIERNES 28

18:00 h LAR Legido y amigos (jazz e improvisación)
Vía Sacra
18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
20:00 h Concurso de trajes de época
Praza das Praterías
20:30 h XXXIX Torneo de Llave Fiestas del Apóstol
Alameda
22:30 h Concierto Macy Gray
Praza da Quintana
23:00 h Concierto Kelibén (músicas del mundo)
Praza do Toural
Martes 25

SÁBADO 29

Día do traxe galego
11:30 h Concentración de participantes en la Alameda y desfile hasta la Praza do Obradoiro
13:15 h Misa y ofrenda al Apóstol
13:45 h Recepción en el Pazo de Raxoi
16:00 h Concentración de participantes en el certamen de trajes en San Domingos de Bonvaval
19:30 h Desfile de trajes tradicionales desde Bonaval hasta la Praza da Quintana
20:00 h Exhibición, concurso de trajes y entrega de premios
Sábado 29
Traxe galego

Sesión vermú
13:00 h Pop Tribute (Quique Azambuya, Pablo Nash, Manu Rodz.)
Praza de Cervantes
13:00 h Puma Pumku + Hellorice (Rock/Psicodelia/Pop)
Tras San Fiz de Solovio
20:30 h XXXIX Torneo de Llave Fiestas del Apóstol
Alameda
18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
22:00 h CHANÉ NA HABANA
Alejandro Vargas Consort e Camerata Gelria con la cantante Rosa Cedrón
Praza da Quintana (retirada de invitaciones para las sillas)
22:00 h ORQUESTA EN LA ALAMEDA
Dluxe
Alameda
COMPOSTELA É! MÚSICA
23:00 h Esposa (pop/indie)
Praza do Toural
Sábado 29
Esposa

DOMINGO 30

13:30 h Sesión vermú
23:00 h Ukestra do Medio
Praza de Cervantes
18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
22:00 h Banda Municipal de Música & Treixadura & Cantigas e Agarimos
Praza da Quitana (retirada de invitaciones para las sillas)
COMPOSTELA É! MÚSICA
23:00 h Nastasia Zürcher (Beat Trio) (blues/funk/soul)
Praza do Toural
Domingo 30

LUNES 31

18:30 h Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
Escultura de Valle-Inclán (Alameda)
22:00 h Concierto
Allah-Las (Los Ángeles-California)
The Limboos
Praza da Quintana
23:30 h Fuegos Fin de Fiesta
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
Campus Sur
Luns 24
Luns 31
0:00 h ORQUESTA EN LA ALAMEDA
Compostela
Alameda
COMPOSTELA É! MÚSICA
0:00 h The Funkles (Beatles on Funk)
Versiones de los Beatles como nunca antes se habían hecho!!
Praza do Toural
Luns 31

Compartir: